Fakültemizde Görev Yapmış Dekanlar

 

ORD. PROF. DR. ESAT  ARSEBÜK                                                     22.11.1949-12.06.1951

ORD. PROF. DR. SUUT KEMAL YETKİN                                                  12.06.1951-12.06.1953                      22.08.1957-23.06.1959

PROF. DR. MEHMET KARASAN     12.06.1953-14.05.1954                              05.11.1970-28.04.1971

PROF. DR. BEDİ ZİYA EGEMEN   14.05.1954-22.08.1955   23.10.1959-02.06.1960 

ORD. PROF. DR. SABRİ ŞAKİR ANSAY                               22.08.1955-22.08.1957

ORD. PROF. DR. HİLMİ ZİYA ÜLKEN                                                       23.06.1959-23.10.1959

PROF. DR. TAHSİN BANGUOĞLU                                                  02.06.1960-30.11.1960       

PROF. DR. NEŞET ÇAĞATAY  19.04.1961-03.11.1964                      28.04.1971-04.11.1971

PROF. DR. KEMAL BALKAN   03.11.1964-03.11.1966

PROF. DR. HÜSEYİN YURDAYDIN                                                     03.11.1966-04.11.1968

PROF. DR. HAMDİ RAGIP ATADEMİR                                           04.11.1968-27.04.1970

PROF. DR. MEHMET TAPLAMACIOĞLU                             27.04.1970-05.11.1970

PROF. DR. NECATİ ÖNER   04.11.1972-07.11.1977

PROF. DR. HİKMET TANYU   07.11.1977-04.11.1980

PROF. DR. HÜSEYİN ATAY   04.11.1980-03.08.1982

PROF. DR. TALAT KOÇYİĞİT   04.08.1982-11.09.1985

PROF. DR. MELİHA ANBARCIOĞLU                                   12.09.1985-02.07.1990

PROF. DR. NECATİ ÖNER   02.07.1990-01.07.1994

PROF. DR. M. SAİT YAZICIOĞLU                                                 08.08.1994-08.08. 2002

PROF. DR. MUALLA SELÇUK   06.09.2002-05.09.2008

PROF. DR. NESİMİ YAZICI     17.11.2008-14.02.2012

PROF. DR. İSMAİL HAKKI ÜNAL   14.02.2012-Devam ediyor.